Ocenění firmy Freya Therm, udělené portálem www.zivefirmy.cz OHREJTESE.CZ - Centrum zákaznické podpory   725 425 793

Druhy komínů


Zděné

Nerezové

Vložkování


Zděné komíny

Cihelné komíny značky CIKO zahrnují 4 samostatné řady, lišící se zejména způsobem použití:

Cihelný komínový systém CIKO 3V UNIVERSAL je třísložkový systém, skládající se ze šamotových vložek, tepelné izolace a cihelných tvarovek tvořících komínový plášť. Systém CIKO 3V UNIVERSAL je vhodný pro všechny druhy paliv a pro všechny typy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin. Tento komínový systém se používá například pro kotle na tuhá, plynná i kapalná paliva, krbové vložky, krbová kamna atd.

Komínový systém CIKO TEC se skládá z izostatických hrdlových komínových vložek, tepelné izolace a obvodového pláště z broušených cihelných tvarovek. Tento systém je vhodný pro odvod spalin od spotřebičů na všechny druhy paliv s přirozeným i nuceným odvodem spalin. Komín CIKO TEC nejen bezpečně odvádí spaliny od spotřebiče, ale díky svému unikátnímu řešení přivádí vzduch ke spotřebiči v rámci jednoprůduchového komínu. Řízený přívod vzduchu je důležitý hlavně u nízkoenergetických a pasivních domů. V případě přívodu vzduchu ke spotřebiči pomocí komínového tělesa je vytvořen oddělený okruh vzduchu a na hoření tak není spotřebováván ohřátý vzduch z místnosti.

Komínový systém CIKO PRAKTIK je složen z tepelně izolovaných nerezových komínových vložek a obvodového pláště z cihelných broušených tvarovek. Jedná se tedy o třívrstvý komínový systém vhodný pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů s přirozeným nebo nuceným odvodem spalin – kotle na tuhá, plynná i kapalná paliva, krbové vložky, krbová kamna, plynové turbokotle a kondenzační kotle, atd.

Dvousložkový systém CIKO GAS se skládá ze speciálních plastových vložek a broušených cihelných tvarovek, tvořících obvodový plášť. Tento systém je určený pro odvod spalin od spotřebičů na plynná paliva, kde výstupní teplota spalin v hrdle spotřebiče nepřekročí 120 °C. Nejčastěji se systém CIKO GAS používá pro odkouření kondenzačních plynových kotlů.

Vzhledem k tomu, že cena komínu je kromě výběru konkrétního systému dána zejména jeho délkou a průměrem, můžete si pro svoji základní orientaci předběžnou cenu nového komínu (bez montáže) spočítat na komínové kalkulačce našeho dodavatele kvalitních komínových systémů CIKO.

  Nahoru  


Nerezové komíny

Pod označením TŘÍVRSTVÝ NEREZOVÝ SYSTÉM CIKO najdete certifikované komínové systémy předního německého výrobce Eka GmBH. Tyto výrobky vyhovují všem technickým požadavkům a splní všechna Vaše očekávání z hlediska kvality a designu. Jednou z předností je zvýšená statická pevnost, díky níž je možno tento komínový systém vystavět až do výšky 3 metrů bez kotvení.

Progresivní řešení zajišťuje tepelnou dilataci každého dílu samostatně. Komínové díly se sestávají z vnitřní vložky z nerezové oceli tloušťky 0,6 případně 1,0mm (obě tloušťky jsou certifikovány pro všechny druhy paliva). Ta je izolována minerální vlnou tloušťky 50mm (interiérové komíny), případně 25mm (fasádní komíny) a opláštěna nerezovým plechem tloušťky 0,6mm s vysoce lesklým povrchem. Povrch komínu je rovněž možné dodat s nástřikem práškové barvy, v broušeném matu, případně i z galvanicky poměděného plechu.

Komíny jsou okamžitě po montáži schopny provozu. Další velkou výhodou je možnost dodatečné přestavby případně demontáže a to i po několikaletém provozu. Systém je vhodný pro všechny druhy paliv jako je olej, plyn, uhlí, koks, dřevo… a je použitelný pro podtlakový i přetlakový provoz.

  Nahoru  


 

Komínové nerezové vložky aneb také komín potřebuje obnovu

Pokud jste uživatelem nemovitosti, musíte o ni pravidelně pečovat, aby nezačala chátrat. To se v plné míře týká i komína, jehož dobrá funkce je důležitá zejména proto, aby zajišťoval bezpečný a spolehlivý odvod spalin z Vašeho topného zdroje.

Kdy je nutná obnova komínu? Samozřejmě tehdy, pokud je ve špatném technickém stavu. Dále tehdy, když budete měnit starý kotel za nový (nebo za krbovou vložku nebo krbová kamna), když budete připojovat nové vytápění a jistě i při jiných zásazích do topného systému.

K rekonstrukci komínu budete potřebovat zejména komínovou vložku, vyráběnou z nerezenové oceli, keramiky a pevné nebo flexibilní umělé hmoty. To vše v případech, že komínový průduch je rovný. Jestliže komín vykazuje úhyb, je nutno použít flexibilní komínovou vložku.

Kromě vložkování komínu Vás může čekat také jeho frézování, přičemž v některých případech se mu nevyhnete - typickým příkladem je pořízení nového topného zdroje, jehož parametry vyžadují komínový průduch s větším průměrem, než je schopen stávající komín zajistit.

  Nahoru