Ocenění firmy Freya Therm, udělené portálem www.zivefirmy.cz OHREJTESE.CZ - Centrum zákaznické podpory   725 425 793

Naše realizace - ukázky řešení

Při Vašem rozhodování, zda dát důvěru postarat se o Váš problém s teplem právě nám, hrají důležitou roli reference. Je samozřejmé, že chcete vědět a hlavně vidět, co mají naši profesionálové za sebou. Jaké krbové obestavby jsme realizovali, jak vypadá naše instalace komplexního otopného systému, jak vypadá komín, který jsme postavili...


Velká Chuchle

Jedním z nejluxusnějších provedení krbů je třístranná krbová obestavba. V případě této realizace je obestavba vybavena velkou a výkonnou krbovou vložkou Spartherm, namísto krbových mřížek jsou zde použity ventilační otvory a to z obou stran. Ve spodní části je aplikován obklad z tmavé žuly.

 

Žďár u Mnichova Hradiště

Romotop je znám širokou řadou krbových kamen, nejhezčí z nich vybavuje ve spolupráci
s firmou Hein krásnou barevnou keramikou. Kamna Riano v celoplechovém provedení kombinují jednoduchost s vysokou účinností
a dobrou cenou, jejich zásadní výhodou je možnost přikládat až půlmetrová polena.

 

Semily

Tento krásný krb je ukázkou, jak si pořídit dokonalý krb bez komínu - tedy klidně i do paneláku. Srdcem obestavby je elektrická krbová vložka s 3D efektem, jejíž plápolající oheň je k nerozeznání od skutečného. Iluzi opravdového krbu dotvářejí žhnoucí polínka, šamotová záda ohniště i kamenný obklad.

 

Bělá pod Bezdězem

Jedno z možných provedení rohové krbové vložky - obestavba dozdobená horní římsou a soklem s kamenným obkladem. Celkový design je umocněn dlažbou v podobném odstínu a grafitovými mřížkami. Za zmínku stojí, že hoření v tomto krbu je řízeno automatickou regulací hoření Timpex.

 

Košťálov

Ukázka krásného moderního krbu. Na přání majitelky byl krb koncipován jako kaskádovitý, s přiznaným sloupem, v němž vede kouřovod. Osvědčená krbová vložka Romotop doplněná velkoplošnými kachlemi Hein ve dvou kontrastních odstínech je ideální kombinací pro tento typ krbové obestavby.

 

Praha - Koloděje

Na této ukázce můžete vidět, že fantazii se meze nekladou. Realizace začala vybouráním starého krbu a instalací krbu v moderním kabátě. Na přání majitelky byly po stranách krbu vybudovány dvě niky, které díky stropnímu bodovému nasvícení dotvářejí dokonalou atmosféru tepla a pohody.

"Dobrý den, chci vyseknout poklonu vašim technikům za realizaci celé "krbové" akce v Kolodějích. Jsem moc ráda, že jsem si vybrala vaši firmu. Celá akce byla absolutně profesionální a výsledek je nad očekávání. Mimo jiné, není rozhodně běžné, aby řemeslník po sobě dennodenně uklidil a vyluxoval. S pozdravem, V. B., Koloděje."

Mladá Boleslav

Se stavbou kachlového krbu se nesetkáváme každý den. Tento kachlový krb značky OHŘEJTESE.CZ vznikl podle zadání majitelky, my jsme její představu přenesli do 3D projektu a naši profesionálové tento bonbónek mezi krby bezchybně postavili. Takový krb je bez přehánění dominantou obytného prostoru.

 

Předboj

Varianta jednoduché štíhlé obestavby bez soklu a římsy zato s kamenným obkladem po celé čelní straně. Na pravou stranu se vešla úzká nika na dřevo. Bezprostředně vedle krbu je umístěn velký televizor - majitelé domu tak mají ideální příležitost sledovat dva programy současně (nejlépe dobrý big beat)...

 

Líbeznice

I takto může vypadat řešení Vaší potřeby vytápění. Svůj domov můžete dozdobit některým z typů krbových kamen, zde v čistě bílém provedení, dokonale ladícím se zbytkem interiéru. Celkový dojem ruší pouze připojení do komínového zaústění, neboť původně se zde počítalo s krbem.

 

Praha - Prokopské údolí

Zajímavá varianta obložení horní části krbu drobnými oblázky, jimiž jsou zdobena také jiná místa interiéru. Krb je pojat velmi velkoryse, jeho spodní část je obložena pískovcem, nad dvířky impozantní pískovcovou římsou. V zadní části krbu je vybudována dostatečně velká nika pro uložení dřeva.

 

Hořice

Pokud máte doma otevřený krb ze starých časů, jedna z možností jeho rekonstrukce je vsadit do něj odpovídající krbovou vložku. U této realizace se dokonce podařilo zachovat část břidlicového obložení. Součástí řešení bylo také vyvložkování bočního kouřovodu flexi rourou.

 

Postřižín

Krbová obestavba, pro niž byla využita do té doby nevyužívaná nika v obývacím prostoru rodinného domku. Ideální řešení krbu s čelní vložkou bylo doplněno teplovzdušnými rozvody do dětských pokojů v patře, kde jsou optimálně vytápěny čtyři místnosti.

"Dobrý den, chtěl bych vám poděkovat za super odvedenou práci, jsme opravdu strašně spokojení a děti také, jelikož máme v domě konečně teplo :-) S pozdravem, M. H., Postřižín."

Postřižín

Ukázka interiérového řešení nerezového komínu. Jde o třísložkový nerezový systém s 50 mm izolací, použitý pro přímé odkouření instalované krbové vložky. Součástí řešení bylo i vyřešení prostupu střechou mimo hřeben použitím dvou 30 stupňových kolen.

 

Ptýrov

Čelní krbová vložka v jednoduché linii s malým, ale plně dostačujícím výkonem zabudovaná v objektu s nízkou energetickou ztrátou. Z vložky jsou teplovzdušnými rozvody natápěny tři místnosti v patře.

 

Pěčice

Typ krbu, vhodný zejména do chalup nebo venkovských stavení. Zúžená obestavba evokuje klasický krbový design, který v kombinaci s rovným prosklením a pískovcovou obezdívkou vytváří v interiéru chalupy atmosféru dokonalé pohody.

 

Praha

Další variace na rohový krb a opět moderní jednoduchá obestavba s rovnými liniemi. Tento typ krbové obestavby je zejména v novostavbách v současné době nejžádanější. Koneckonců, hlavním estetickotvorným prvkem mají přece být plápolající plameny...

 

Zdětín

Obestavba této malé rohové krbové vložky byla limitována poměrně malým prostorem, který byl k dispozici. Nejenže se to podařilo a krb tak symbolicky oddělil vstup do místnosti od obytných prostor, ale dokonce se do něj "vešla" boční nika.

 

Černošice

Realizace komplexního otopného systému v rodinném domě. Základem je tepelné čerpadlo vzduch/voda, které je propojené s plynovým kotlem. Teplo je ukládáno do akumulační nádrže, z níž jsou vytápěny radiátory, osazené programovatelnými hlavicemi. Součástí systému je také zásobník na TUV.

 

Bezno

Varianta rohového krbu v novostavbě rodinného domu. Římsa a sokl jsou obloženy dlažbou, do patra jsou vyvedeny teplovzdušné rozvody pro vytápění dvou místností. Na prvním snímku detail připojení na keramický komín.

 

Chrudim

Úhlopříčná rohová krbová obestavba, ukázka použití čelní krbové vložky. Krb je doplněn horní římsou, která bude později obložena dřevem. Spodní část (sokl) je zhotovena z ušlechtilého kamene.

 

Dobrovice

Jednoduchá moderní krbová obestavba, žádaná v poslední době asi nejčastěji. Rohová krbová vložka (s dvířky z ohýbaného skla) umožňuje vytápění velkého obývacího pokoje, z obestavby jsou vedeny teplovzdušné rozvody do dvou místností v patře.

 

  Nahoru