Ocenění firmy Freya Therm, udělené portálem www.zivefirmy.cz OHREJTESE.CZ - Centrum zákaznické podpory   725 425 793

Instalace elektrických a ostatních krbů


Bydlíte v paneláku, který nemá komín a přesto byste si chtěli dopřát požitek z plápolajícího ohně? Máme pro Vás řešení. Buď pro Vás máme skutečný oheň v podobě krbů na biolíh nebo zútulníme Váš byt krbem elektrickým.


Elektrické krby

Jak asi správně tušíte, v elektrickém krbu nic nehoří. Plameny jsou pouhou imitací. Jak se však můžete přesvědčit na této videoukázce, nejmodernější technologie Opti-Myst dokáže zážitek plápolajícího ohně zprostředkovat naprosto dokonale.

Zásadní výhodou elektrických krbů je jejich prostorová nenáročnost. Krby jsou úzké na hloubku (20 - 30 cm) a jsou tak vhodné i do menších prostor. Další významnou výhodou je čistota provozu. Nemusíte skladovat žádné palivo, nic nikam nepřikládáte, nemáte potíže s žádným odkouřením a pokud zvolíte krb mobilní, můžete jej ve svém bytě dokonce přesouvat právě tam, kde jej potřebujete mít.

Elektrický krb Vám tak dokonale zprostředkuje zážitek z plamenů, navíc některé typy můžete používat jako záložní zdroj vytápění - byť jeho výkon ve srovnání s klasickým krbem není velký.

Co se jednotlivých druhů týče, k dispozici jsou krby vestavné, zavěšené i volně stojící. Elektrický krb je tak ideální kombinací účelnosti a elegance.


Krby na biolíh

Také tento typ krbu patří mezi ekologické typy vytápění, neboť při spalování biopaliva nevznikají žádné spaliny. Při hoření se tvoří vodní pára a nezávadný oxid uhličitý. Lokálně si s nimi můžete přitopit, jsou však spíše určeny jako doplněk vzhledu Vašeho interiéru.

Aby Vám takový krb dobře sloužil, musíte používat kvalitní palivo. Tím je speciálně vyrobený bio alkohol nebo Ethanol (denaturovaný 96% líh). Oba druhy paliva jsou zdravotně nezávadné, hoří přirozeným plamenem bez zápachu a tvorby spalin.

Krb na biolíh můžete použít i jako aroma lampu. K tomu účelu se používají misky s vonnou směsí, které se pokládají na krb. Pro dokonalou iluzi můžete krb osadit keramickými polínky (které navíc akumulují teplo) nebo necháte plameny probleskovat mezi vrstvou lávových kamínků.

Krby na biolíh - tak jako krby elektrické - jsou moderním řešením, jak spojit příležitostný zdroj tepla s vytvořením útulné atmosféry ve Vašem bytě. Jejich variabilita je rovněž nekonečná, můžete si zvolit krb pro vestavbu, připomínající klasický krb, můžete zvolit variantu závěsného krbu nebo krbu volně stojícího.


Zaujala Vás možnost ozdobit si interiér svého bytu některým z těchto krbů? Jednoduše napište nebo zavolejte. Umíme Vám pomoci.